Skip to main content

Polski superowoc w Twoim domu

By 7 grudnia, 20209 grudnia, 2020Dietetyk radzi

W Polsce znajdują się największe na świecie uprawy aronii czarno owocowej. Nie wszyscy jednak korzystamy z tego dobrodziejstwa omijając aronie na rzecz innych owoców, często importowanych, które pokonując do Nas długą drogę nie mogą obyć się bez konserwantów. Wiele jest również prawdy w tym, że powinniśmy spożywać te dary natury, jakie przynosi Nam ziemia, na której żyjemy, bo to do nich dostosowały się Nasze organizmy, a sposób uprawy został doprowadzony do perfekcji.

Aronia nazywana jest najsmaczniejszym lekarstwem na świecie. Polecana jest przede wszystkim na choroby układu krążenia będące w Polsce podstawową przyczyną zgonów. Odpowiadają za to zawarte w aronii polifenole, czyli organiczne związki chemiczne świetnie radzące sobie ze stresem oksydacyjnym definiowanym, jako zachwiana równowaga między wolnymi rodnikami, a antyoksydantami. Nie ma żadnej przesady w stwierdzeniu, że stres oksydacyjny jest skutkiem ubocznym życia w obecnych czasach. Czasach przepełnionych stresem oraz odsuwaniem na dalszy plan dbałości o zdrowe odżywianie, błędnie kojarzone
z zaangażowaniem czasowym.

Przykładem na to, jak wiele można zdziałać dla własnego zdrowia bez takiego zaangażowania jest spożywanie soku z aronii. Niewielka bowiem dawka rozcieńczono soku z aronii (50 ml) realizuje dobowe zapotrzebowanie organizmu na wspomniane polifenole, a to dzięki ponadprzeciętnej ich zawartości w aronii względem innych owoców.

Trzeba również wskazać, w obecnym okresie o właściwościach aronii, która zwiększa odporność oraz zmniejsza powikłania spowodowane infekcjami wirusowymi. Aronia ma silne działanie przeciwzapalne, co może istotnie skrócić czas choroby, w której stan taki występuje.

Look Food od lat mający w swojej ofercie sok z aronii poszerzył obecnie ofertę o sok z aronii BIO w jednolitrowej butelce, które zapewnia codzienny łyk zdrowia wszystkim domownikom. Certyfikat BIO potwierdza pochodzenie owoców z kontrolowanych ekologicznych upraw podkreślając opisane właściwości Naszego soku.

Pij na zdrowie!